• Bize Ulaşın
  • 0282 262 89 94
  • Adres
  • 100.Yıl Sanayi Sit. 12/A Blok No:1/1 S.paşa, TEKİRDAĞ
  • Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Cumartesi: 08:15 - 19:00
  • Pazar: 10:00 - 17:00

Lastik-Jant-Akü

Jant Nedir ?

Çoğu kullanıcı için jantlar görsel bir tasarım oluşturur. Otomobilin yeterli sportifliğe sahip olması için olabildiğince geniş ve geniş olmalıdır. Jantın fiyatı kullanıma göre değişir. Fabrika araçlarındaki jantlar genellikle çelik jantlardır. Aracın görünümünü ve performansını iyileştirmek için sonradan takılan jantlar alüminyum jantlardır. Alüminyum halkanın ana malzemesi alüminyumdur, ancak insanlar arasında alüminyum halka çelik halka olarak adlandırılır. Tüm araca çok fazla müdahale gerektirmeden görsel olarak çok farklı olduğunu açıkça anlayabiliriz. Öte yandan jantlar, aracın tüm sürüş sürecini etkiler. Kenar ne kadar büyük ve genişse, kenar o kadar ağırdır. 5 kg ağırlığındaki jantlar, sürüş sırasında 20 kg'a kadar çıkabilir. Bu durum, mevcut dinamikleri ve mevcut hızı etkileyecektir. Yüksek dönüş stabilitesini korumak için geniş jantlar ve lastikler gereklidir.

Jant Uyumu


Değiştirirken dikkat edilmesi gereken husus, lastik çevresinin jantla uyumlu olmasıdır. Aksi takdirde TÜV-TÜRK'e kayıt sırasında sorunlar yaşanacaktır ve takometre uyumluluğu gereklidir. Lastiği indirerek aynı lastik çevresini elde edin. Çoğu değişiklik sağlayıcı, rahatsız edici bir akış elde etmeyi hedefler. Seri üretim standartlarını karşılamayan jantların TÜV-TÜRK'e tescil ettirilmesi gerekmektedir. Bazı modellerde, genel bir işletme lisansı olduğunda kayıt gerekli değildir. Teslimat sırasında, jantların ilkbaharda gövdeye çarpıp sürtünmediğini kontrol edeceklerdir.

Jantlar genellikle çelikten yapılmıştır. Malzemenin kalitesi daha az malzeme kullanımı ve daha düşük ağırlık sağlar. Jantın şekli malzeme ile sınırlıdır. Aksine alüminyum jantlarda kalıplama daha özgürce yapılabilmektedir.

Akat'ın malzeme yumuşak olduğu için şüphesiz daha yoğun malzeme ilavesine ihtiyacı vardır. Sonuç olarak, alüminyum jantlar çelik jantlardan daha hafiftir. Bu nedenle malzemenin yumuşaklığından dolayı daha fazla vuruş absorbe edebilir. Magnezyum özellikle çok hafif ve güçlü bir malzemedir. Birçok yüksek güçlü ve yarış arabası bu malzemeye büyük ölçüde güvenir.

Yorum Gönder

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ?